Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

tesisat kaçağı

tesisat kaçağı

Tesisat kaçağı 2 şekilde görülebilir su tesisat kaçağı ve pimaş boru kaçağı daire tesisatında su kaçağı şüpheniz var ise bizi arayınız. Çözüm Tesisat daire ve iş yeri tesisatında tesisat kaçağı tespiti yaparak yapının gelişi güzel kırım yapılmasının önüne geçer.

İnşaat içerisinde olan tesisatın dış etkenlere maruz kalmayacağı için kolay kolay zarar görmeyeceğini düşünürüz. Ama aslında en basit hali ile kullanılan tesisat malzemesinin kalitesiz olması bile tesisatın kolayca zarar görmesine neden olabilir. İnsanlar tesisat borularına direkt olarak zarar vermese de sürekli kullanıldığı için tesisat boruları zaman içerisinde yıpranır ve su kaçakları ortaya çıkar.

Tesisatta Kaçak Yerini Bulma

İnşaat yapısı içerisinde olan tesisat boruları direkt olarak bir zararla karşı karşıya kalmazlar. Suyun basıncının artması, borular içerisinde inşaat malzemelerinin kalması ve kalitesiz tesisat malzemeleri kullanılması gibi nedenlerden dolayı borular kolayca zarar görebilir. Tesisat boruları zarar gördükleri anda bir su kaçağı durumu ortaya çıkar. Bu kaçak inşaat yapısı içerisinden sızarak tavandan veya fayanslardan dışarı çıkabilir. Özellikle alt komşunun banyosunun veya mutfağının tavanında sararmalar ve sıvada dökülmeler başlar. Evinizdeki fayanslarda nemlenme ve kararmalar oluşur. Eğer tesisat kaçağı kalorifer sistemi içerisinde ise o zamanda parkelerde kabarmalar ve şişmeler oluşur.
İnşaatın içerisinde olan tesisat borularının evinize ve komşunuzun evine ne kadar zarar verdiği ortada. Eğer faturanız bir anda çok geliyorsa, yukarıda saydığım gibi tavanda sararmalar ve dökülme varsa, evinizdeki fayanslarda nemlenme ve kararma varsa, parkelerinizde şişme ve kabarmalar var ise işte o zaman tesisat sistemi içerisinde mutlaka bir su kaçağı vardır demektir.

Tesisat kaçağı sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda sorunu kısa sürede çözmek istiyorsanız eğer cihazla su kaçağı bulan firmalar konusunda biraz araştırma yapın. Çünkü tesisat kaçağı oldukça küçük bir sorundur. İlgilenilmediği ve doğru bir şekilde çözümlenmediği zaman ise daha büyük sonuçlara yol açar. Veya sıradan bir tesisatçı çağırıp bütün banyoyu ya da mutfağı kırıp dökmeye başladığı zaman küçük bir tesisat kaçağı büyük bir sorun haline gelir. İşte bu türden sorunlar yaşamamak adına cihazla su kaçağı tespiti yaptırmak hem kısa sürede sorunun çözülmesi demektir hem de sizi kesin sonuca ulaştırır. Ayrıca cebinizden yüklü bir miktarda tadilat masrafı da çıkmaz. Tabii ki sorun kısa sürede çözüldüğü için de bir hafta boyunca tesisat kaçağı sorunun çözülmesi ile uğraşmazsınız. Ayrıca bayanlar için en güzel yanı da tadilat sonrasında ortaya çıkacak olan bir temizlik maratonunun olmamasıdır.

21 Nisan 2017
4.347 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN