Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı

Su kaçağı ev ve iş yerlerinde beton altı gizli bir şekilde meydana geldiği için bulma veya yer tespiti yapmak çok zordur. Eskiden tesisatçılar bu kaçağa ulaşmak için kırılmadık yer bırakmazlardı şimdi ise kamera sistemleri ile çalışan tesisatçılar sayesinde noktasal olarak arızalar bulunarak onarımı yapılmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Cihazla yapılan su kaçağı yer tespiti sayesinde fazladan yapılan kırımlardan kurtuluyorsunuz dolayısı ile onarım masraflarını en aza indirgemiş olacaksınız. Tesisat kaçağı ev ve iş yerlerinde olduğu gibi geniş alanlarda görülebilmektedir. En zoruda dış alanda toprak altı kaçakları bulunmasıdır. Ev daire tesisatında su kaçağı bulmak çok daha kolaydır. Evde kullanım alınına göre kaçaklar 2 ye ayrılır temiz su ve pis su kullanılmış olan su tesisatlarıdır. Temiz su boruları sıcak ve soğuk su olmak üzere kendi içinde 2 ye ayrılır. Pis su tesisatı ise lavabo ve banyoda kullanılan kirli suları lagara atmakla işini yerini getirmektedir. Tesisat boruları zamanla genleşmeden dolayı veya yanlış malzeme kullanımından dolayı çatlaya bilir bunun sonucunda su kaçağı meydana gelir. Oluşan bu boru kaçakları genellikle alt komşunun tavanında küflenme ve su damlacıkları ile tahribatlar oluşturur.

Su kaçağı rezervuar ve sifonda kaçak su onarımının yapılması, WC gider kanallarında kameralı su kaçağı tespiti ile kırılan borularının bulunması ve onarımı gibi işlemler yapabilir. Sıcak su sistemlerine yönelik ısı gösterge analiz özelliği olan cihazlar ile duvar içinde bile bahsettiğimiz boru türleri olsa borudaki sızıntıları cihaz ekranına bakarak bulma işlemini yapabiliriz. Su kaçağı bulmak için görsellik ve sinyal kabiliyeti yüksek cihazlar kullanır. Batarya tamiri ve damlatmasını onarmak için İstanbul su kaçağı bulan tesisatçı uzmanlarımızı da arayabilirsiniz. Küvet, duş teknesi bataryasında su azalması kontrolü ve sızdıran şebeke borularını fayansı kırmadan bulma konusunda ses dinleme sistemlerini kullanıyoruz. Kırmadan su kaçağı tespiti yapmak için bu derece üstün sistemleri kullanmak lazımdır. Çünkü vanaların tam kapasite açılmasından sonra suyun aktığı ve ses çıkartma ile bu farklılığı cihaz ekranından takip etmemiz problemli yüzeyleri hemen işaretlememizi sağlamaktadır. Ayrıca 30 metreye varabilen gider görüntüleme kamerası ile ne kadar toplu tuvalet kanallarında kırılma veya villa, apartman dairesinde gider suyu kaçağı varsa onların tam yerlerini bulabilecek sistemlerimiz vardır.

Su kaçağı bulma bina sigortası desteği sunan firmadır. Yani binalarınız sigortalı ise anlaşmalı şirketler ile bu avantajı kullanabilirsiniz. Sigortasız binalarda su kaçağı bulan firmalar gibi bir arama kriteriniz varsa da biz zaten bu imkanı veriyoruz. Özetleyecek olursak temiz su tesisatı bakım, onarım, iyileştirme, düzeltme, boru değişimleri, sızdırma yerleri dahil tam kapasite hizmet veriyoruz.