Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulma

Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulma

Su tesisat borusu kaçak yerini bulma ve tamiri konusunda hizmet veren Çözüm Tesisat robot , kameralı cihazla servis vermektedir. Daire tesisatında bir kaçak var ise bizi arayın noktasal yerini bularak onarımını gerçekleştirelim.

Tesisat borusunda kaçak yerini gösteren alet sayesinde daireyi kırıp dökmeden sadece arızalı bölümün onarımını yaptırabilirsiniz. Cihazsız olarak gelen sıradan tesisatçılar bu arızaya ulaşmak için sağlam yerleri kırarak size gereksiz masraf çıkartır mutlaka cihazlı tesisat firmalarından yardım alınız.

Tesisat Su Kaçağı Tespiti

Daha önce de belirttiğimiz gibi gizli su kaçakları gözle göremeyeceğiniz şekilde tesisat içerisinde var olan kaçaklardır. Bu kaçakları anlamak o kadar da kolay olmaz. İşte bu nedenle de zaman içerisinde biriken sular zemine zarar verir. Su tesisat borusu kaçak yerini bulma yaptırmak için de bu belirtileri zamanla izlemeniz gerekir.

Gizli su kaçaklarını gözle göremeyeceğiniz için kaçağın oluşturduğu belirtiye dikkat etmek gerekir. Bu belirtileri de fark etmek uzun zaman alabilir. Öncelikle su kaçağının ilk belirtisi tabii ki yüksek gelen faturalardır. Eğer kaçak temiz su borularında ise bu kaçak faturanıza belirli bir ücret olarak yansır. Hemen hemen herkes her ay gelen su faturalarını takip eder neden az, neden çok geldiği konusunda fikir sahibi olabilir. Çok gelen birinci faturada o ay içerisinde suyu çok kullanmış olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ama ilerleyen aylarda da faturanız yüksek gelmeye devam ediyorsa eğer işte o zaman bu durum normal değildir ve derhal bu sorunu çözmeniz gerekir. Tesisatta su kaçağı olup olmadığını anlamak için öncelikle bütün muslukları ve vanaları kapatın daha sonra su sayacına bakın eğer sayaç dönmeye devam ediyor ise işte o zaman tesisatınızda kaçak var demektir.

Su tesisat borusu kaçak yerini bulma için faturalar dışında dikkat edeceğiniz diğer detaylar ise evinizin içerisindeki farklılıklardır. Örneğin banyonuzun veya mutfağınızın zemininde nemlenmeler veya kararmalar var ise su kaçağı olabilir. Parkelerde kabarma ve şişme olmaya başladı ise su kaçağı olabilir. Duvarlarda nemlenmeler var ise yine su kaçağı belirtisi olabilir. Kötü kokular, eğer pis atık su borusunda oluşan tıkanmalar nedeniyle oluşmuyorsa bu da su kaçağı nedeniyle olmuş olabilir. Ayrıca kalorifer tesisatında oluşan kaçaklar kombinizin su seviyesinin düşmesine neden olabilir. Bu da sizin su kaçağının olup olmadığına dair şüphelenmeniz için bir sebeptir.

Gizli su kaçakları tesisat yapısı içerisinde olduğu için belirtileri uzun bir süre sonra ancak far edilebilir. Ancak faturalarınıza dikkat ederek bu durumdan şüphelenebilirsiniz. Su kaçağının olduğundan şüphelendiğiniz anda ise hemen su tesisat borusu kaçak yerini bulma firması ile iletişime geçin ki su kaçağının belirtileri ilerleyip daha ciddi sorunlara yol açmasın.

15 Aralık 2016
2.085 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN