Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

Evin su tesisatından kaçağını bulmak için cihaz

Evin su tesisatından kaçağını bulmak için cihaz

Evin su tesisatından kaçağını bulmak için cihaz var mı ? Evet dairede tesisat arıza tespit için kamera sistemleri , test pompaları ve dinleme cihazları kullanılmaktadır. Çözüm Tesisat firmamız İstanbul genelinde 99 TL ye garantili servis vermektedir.

Evde su kaçağı olduğunu nasıl anlarım diyorsanız su sayacınızı kontrol edin kullanım olmadığı halde dönüyorsa kaçak var demektedir. Alt komşunun tavanında kabarma ve su damlacıkları var ise mutlaka tesisat kontrolü yaptırmanın faydası olacaktır.

Evde Su Kaçağı Tespiti

Evin su tesisatından kaçağını bulmak için cihazlarla bakmak şarttır sıklıkla ve sürekli kombi suyu azalması problemini çözmek için su kaçağı bulan tesisatçı bazı teknikler ile kaçak su tespiti yapıp sızan kısımları kırmadan tıkayabilir. Genelde bu türdeki sorunların kaynağı radyatörlerden kaynaklanmaktadır. Radyatör içindeki suyun eksilmemesini sağlamak için metalin, alüminyum, demir döküm peteklerde, panellerde su sızıntısı yapan kısımların bulunması ve kapatılması gerekir. Evde su tesisat kaçağını bulmak için cihaz ile ısıtma peteklerindeki su miktarının tam kapasite olmasını sağlayabilir. Sızdırma yapan radyatörleri kırmadan bulmak için termal cihaz ile o bölgede ısı analizleri yapılırken yüzey ve arkalarındaki ıslaklıklara da bakabiliriz. Bazen ise zemine döşenmiş sistemlerde alt katın tavanında su birikintisi ve damlaması olması gibi şikayetlerden de yola çıkarak bu tür adımları inceleyebiliriz. Sorun teşkil eden petekler su kaçağı bulan firmalar ile bulunurken eklenecek petek sızıntısı kapatıcı ilaç ile orada bir süreliğine bekleriz. 10 dakikada petek sızıntısını durdurma işlemi yapılabileceği gibi biraz büyük türlerdeki kalorifer suyu sızıntılarında ise bir gün beklemek gerekebilir.

Evin su tesisatından kaçağını bulmak için cihaz en zorlu alt kata su kaçağı problemlerinde bile özenli metotlar ile yardımcı olmaktadır. Bazen lağım su arıza tespiti yaparak tuvalet, lavabo kanallarındaki yırtılmaları kameralı su kaçağı tespiti ile bulunması gibi adımları kullanarak onarımlar yapabilmekteyiz. Görüntüleme aparatları ve uzun bir kablo eşliğinde her zaman sorunu acilen bulup, ona göre onarımları başlatıyoruz.

28 Ekim 2016
2.138 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN