Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

tesisat borusu dondu

tesisat borusu dondu

Tesisat borusu dondu nasıl açılır , donan tesisat boruları nasıl çözülür , donan su borusu nasıl açılır gibi soruların cevabını bulabilirsiniz. Çözüm Tesisat bilgi yazımızı okumadan önce vereceğimiz bilgileri uygulayacak derecede profesyonel olmanız gerekir.

doanna-boru-acma

Eğer uygulama envarteri ve el beceresi yok ise kesinlikle denemeyiniz başınıza gelecek olan olumsuz bir durumda tesisat firmamız sorumlu değildir.

Donan Su Tesisat Boruları Nasıl Açılır

Kış aylarında su tesisatı soğuk hava koşullarından sebep donabilir İstanbulda pek az rastlanılsada yükseltisi fazla bölgelerde ve iç ve doğu bölgelerinde bu don olayı daha fazla görülür.

  • Bina dışarısında yer alan demir galveniz boru veya su sayacı donmuş ise  tüpe bağlanmış bir pürmüz ile donan bölümğ ısıtılarak açılması sağlanabilir. Küçük tüp tercihiniz olmalıdır.
  • Bina içinde tesisatta bir don meydana geldi ve dairedeki su tesisat demir galveniz boru ise kaynak makinası ile tesisata elektrik vererek demir tesisatın elektrik ile ısınmasına ve dolayısı ile donmuş su açılması yapılır.
  • Bina içerisinde don olmuş ve tesisatınız pvc boru (plastik) ise bu durumda donmuş su borularını düdüklü tencere yardımıyla açabilirsiniz. İçi su dolu bir düdüklü tencereyi  bir tüp veya gazlı ocak ile ısıtıyorsunuz. Bir müddet sonra kaynamış olan düdüklü tencere su buharı vermeye başlayınca, erimeye dayanıklı bir su hortumu tesisatın en uygun yerindeki bir musluğa bağlanarak meydana gelen sıcak su buharının su tesisatına verilmesi ile borudaki donmuş buzlar erimeye başlayacaktır. Normal bir dairenin don tutmuş tesisatı bu usul ile ortalama 1,30 saat içinde açılır.

Donan tesisat borusu nasıl açılır konumuzun sonuna geldik mutalaka uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gerekmektedir.

09 Ocak 2017
4.542 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN