Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

tavandan akan suyun nereden geldiğini bulma

tavandan akan suyun nereden geldiğini bulma

Tavandan akan suyun nereden geldiğini bulma için kameralı tespit cihazları kullanıyoruz hem temiz su hemde atık su borularında tespit işlemi yapabiliyoruz. Çözüm Tesisat olarak İstanbul genelinde 5 şube 9 servis aracı ile hizmetinizdeyiz.

Tesisat boruları zaman içerisinde yıpranır ve bir süre sonra bazı yerlerinde kaçak noktaları oluşur. Boru içerisindeki su bu kaçak noktasından dışarı çıkar. Zemin içerisinde ilerleyen su bazen banyonun veya mutfağın fayanslarının arasından yüzeye çıkarken bazen de alt kat komşunuzun banyo veya mutfak tavanından dışarı çıkabilir. Bu kaçak su tavanda sararmalara ve sıva dökülmelerine neden olabileceği gibi su tavandan da damlayabilir. İşte tavandan damlayan suyu bulma işlemi için sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur. Bu tavandan akan suyun nereden geldiğini bulma işlemi için alanında uzman olan iyi bir tesisat firması ile görüşmeniz gerekir.

Tavandan akan suyun nereden geldiğini tespit etme

Tavandan damlayan su komşunuz ile sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu gibi bir durum yaşamak istemiyorsanız eğer kısa sürede bir tesisat firması ile görüşmeniz gerekir. Tavandan akan suyun nereden geldiğini bulma işlemi için üst kat evin tesisat borularının incelenmesi gerekir. Bu borular incelenirken kullanılan aletler yardımıyla ne komşunun evine ne de sizin evinize bir zarar verilir. Dinleme cihazları ve kameralar ile tesisat borusu üzerinde oluşan kaçak noktası bulunabilir. Bu kaçak noktasını bulmak için dinleme cihazları ile temiz su borularının geçtiği her bir nokta dinlenir. Bu dinleme sırasında kullanılan sensor sayesinde kaçak noktasından çıkan suyun sesi kolaylıkla duyulabilir. Bu şekilde kaçağın olduğu yer kolayca tespit edilmiş olur. Bunun dışında kameralarda pis atık su boruları içerisindeki kaçak noktalarını bulmaya yarar. Giderden gönderilen kablo ucundaki kamera pis atık borularının içerisini görüntüleyerek kaçak noktasının kolayca bulunmasını sağlar. Kaçak noktası bulunduktan sonra zemin üzerinde küçük bir alanda fayans kırma işlemi yapılır. Kaçağın olduğu nokta tamir edilerek zemin tekrar kapatılır.

Tavandan akan suyun nereden geldiğini bulma işlemi için ne komşunuzun evinde ne de sizin evinizde herhangi bir kırıp dökme işlemi yapılmaz. Kaçak bulunduktan sonrada sadece zemin üzerinde birkaç tane fayans kırılır. Komşunuzun evinde banyo veya mutfak tavanında herhangi bir işlem yapılmaz. Kullanılan cihazlar kaçak noktalarının kolayca bulunmasını sağlayarak sizi ve komşunuzu büyük bir tadilat masrafından kurtarır. Sadece yapılması gereken ise komşunuzun evinde banyo veya mutfak tavanında olan sararma ve dökülmeleri tekrar kapatmak için tavanın boyanmasıdır.

02 Şubat 2017
3.477 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN