Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

su tesisat borusu kaçak tespit kamerası

su tesisat borusu kaçak tespit kamerası

Su tesisat borusu kaçak tespit kamerası ile fayansları kırmadan dökmeden yer tespiti ve onarım servisi veriyoruz. Çözüm tesisat İstanbul genelinde son teknoloji kameralı sistemlerle arızanın noktasını bulup onarmaktadır.

Su borusu içi görüntüleme kamerası kullanan tesisat firması olarak su arızalarının yeri noktasal olarak tespiti yapılır. Sıradan tesisatçılarda bulunmayan bu kamera sistemleri sadece seçkin kaliteli hizmet veren firmalarda bulunur.

Su Tesisatı Borusunda Arıza Tespiti

Su tesisat borusu kaçak tespit kamerası içerisinde borularda oluşan zedelenmeler sonucu çatlaklar meydana gelir. Bu çatlaklar içerisinden bir süre sonra sular dışarı doğru çıkmaya başlar. Önceleri bu su sızıntılarını fark etmeniz mümkün olmaz. Ama zaman geçtikçe bu sızıntılar olduğu yerde birikir ve zemine zarar verir. Bir süre sonra da bulunduğu yüzeyden dışarı çıkar. İşte o zaman zemin içerisinde su sızıntısı olduğunu fark edebilirsiniz.

Su tesisat borusu kaçak tespit kamerası meydana gelen çatlaklardan dışarı çıkan sular biriktikleri yerden dışarı çıktıkları gibi bazen zemin içerisinde ilerleyerek başka bir noktadan yüzeye çıkarlar. Siz bu su sızıntılarını fark ettiğiniz anda müdahale etmezseniz eğer bu sular oldukları yerde birikerek daha büyük bir zarara yol açabilir. Sizin evinizde bir zarar oluşmasa da alt komşunuzun tavanında sararmalar ve suların akmasının devam etmesi ile bir süre sonra sıvalarda dökülmeler başlar. Buda alt komşunuz ile sorunlar yaşamanıza neden olur. Su sızıntısının olduğu yeri bulup sorunu çözmezseniz eğer komşunuz ile daha ciddi sorunlarda yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu su sızıntısı biriktiği yerde fayanslarınıza da zarar verebilir. Fayansların kararmasına, küflü kötü bir görüntünün oluşmasına neden olur. Bunun dışında duvarlarda da nemlenmelere ve küflenmelere neden olur. Eğer su sızıntısı kalorifer sisteminde ise parkelerin altına sızan su bir süre sonra parkelerin şişmesine de neden olmaktadır.

Su tesisatınızda su sızıntısı var ise sorunu büyütmeden hemen önlem alın. Bunun için öncelikle bir tesisat firması ile iletişime geçin. Su tesisat borusu kaçak tespit kamerası zemin içerisinde var olan su kaçaklarını bulmak için kullandıkları cihazlar yardımıyla fayanslarınıza veya parkelerinize hiçbir zarar vermezler. Kırmadan tesisat kaçağı bulma işlemi için dinleme cihazları, kameralar, özel termal kameralar ve test pompaları kullanırlar. Bu cihazların yardımlıya bulunan tesisat kaçağı kısa sürede tamir edilerek sorun ortadan kaldırılır.

Ertelediğiniz su sızıntıları ileri de size büyük maddi sorunlar çıkarabilir. Komşunuzun şikâyeti ile çözmediğiniz tesisat kaçağı nedeniyle tavanda oluşan sararmalar ve dökülmeler artabilir. Bu nedenle de komşunuzun tavanını yeniden yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Ya da parkeleriniz hafif zarar görmüşken ertelediğiniz tesisat tamiri yüzünden bir süre sonra parkeler daha çok zarar gördüğü için yenilemeniz gerekir. Bu da sizin cebinizden yüklü bir miktarda para çıkmasına neden olur.

11 Ocak 2017
3.241 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN