Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

Su Sızıntısını Tesbit Eden Alet

Su Sızıntısını Tesbit Eden Alet

Su sızıntısını tespit eden alet veya cihazların genel adı su kaçağı tespit makinalarıdır her tesisat çeşidi farklı cihazla kontrol edilir. Çözüm Tesisat olarak 4 farklı makinayla daire içi su kaçağı tespiti yapabiliyoruz.

Su Kaçağı Tespiti

Temiz su sızıntısını tespit eden alet akustik dinleme cihazıdır kaçak yapan boruyu dinelme yolu ile bulmaya yarar. Bu cihazın en büyük yardımcısı ise otomatik veya manuel test pomplarıdır tesisatın içine basınçlı su verilerek borudan daha fazla ses gelmesi sağlanır. Dinleme cihazı yardımı ile noktasal tespit gerçekleşmektedir. Pis su sızıntısı tespit eden alet ise gider içi görüntüleme kamera sistemleridir. Bu cihaz tuvalet , küvet veya yer süzgecinden sokularak giderlerin içi görüntülenir borularda çatlama veya tıkanıklık varsa duruma göre müdahalesi sağlanır. Sıcak su sızıntısını tespit eden alet ise termal kameradır kombiyi derece yükselterek açarak su kaçağının yerini termal kamerayı gezdirerek noktasal olarak bulabilirsiniz. Kalorifer su sızıntısını tespit eden alet termal kamera veya dinleme cihazlarıdır ancak bu cihazlar kalorifer sisteminde kaçağı bulamayabilir kombiye basınç verilirse eşanjör pompası patlayabilir bu nedenle kombi su kaçaklarına müdahale kapatıcı kimyasallarımızla yapmaktayız.

Su sızıntısı tespit eden aletleri sizlere kısaca tanıtmaya çalıştık sizin veya komşunuzun evinde su kaçağı var ise vakit kaybetmeden bizi arayın noktasal olarak sızıntı yapan yeri tespit edelim daha sonrasında onarım işlemlerini yapalım.

14 Mart 2016
2.480 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN