Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisat firmaları

Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisat firmaları

İnsanların bulunduğu ve aktif olarak kullandığı bina gibi yerlerin tamamında su tesisatı bulunmaktadır. Tesisatlar üzerinde farklı nedenlerden dolayı su kaçakları meydana gelmekte ve duvarların nemlenmesine neden olmaktadır. Su kaçaklarının nedenlerinden bazıları şu şekildedir:

  • Tesisat üzerinde bulunan boruların eskimiş olması
  • Tesisattaki boruların kalitesiz olması
  • Tesisatın kurulumu yapılırken kalitesiz işçilik yapılması ya da işçilik hatası
  • Su borularına kaldırabileceğinden daha fazla basınca sahip su verilmesi

Yukarıda bahsedilen nedenlerin dışında da nedenler bulunmaktadır. Bunların tamamının ortak özelliği bir süre sonra su kaçaklarının meydana gelmesidir. Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisat firmaları sayesinde su kaçaklarının tespit edilerek gerekli işlemlerin tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya çok daha ciddi problemler çıkmakta ve daha büyük maliyetlerle karşı kaşıya kalınmaktadır.

Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisat firmaları tarafından kullanılan cihazların tamamı farklı özelliklere sahip olarak çalışmaktadır. Bunlardan bazıları görüntüleme teknolojisini kullanırken bazıları da ses teknolojisini kullanmaktadır. Fakat tamamı kısa sürede kırma işlemine gerek kalmadan su kaçaklarını nokta atışı olarak tespit etmektedir. Eskiden söz konusu cihazlar yoktu ve tesisatçılar tahmine dayalı olarak su kaçaklarının yerlerini bulmaya çalışmaktaydı. Bu işlem sırasında su kaçağı olabileceğine inanılan bölge kırılmak suretiyle boruya ulaşılır ve boru kontrol edilirdi. Su kaçağının olmaması durumunda ise farklı bir nokta için aynı işlem tekrarlanır ve kaçak bu şekilde aranırdı.

Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisat firmaları kaçakları çok kısa sürede bulabilmektedir. Kirli su tesisatlarındaki kaçakların tespiti için kullanılan boru içi görüntüleme kameraları sayesinde boruların içinden görüntü alınabilmektedir. Uzun bir kablosu ve bu kablonun ucunda da hem kamerası hem de kameranın görüntü almasına yardımcı olan ışık bulunmaktadır. Kablonun diğer ucunda ise kameradan aldığı görüntülerin aktarıldığı ekran bulunmakta ve bu ekrana gelen görüntüler sayesinde kaçağın olduğu yer tam olarak tespit edilmektedir. Kaçağın olduğu bölüme öncelikle kamera gönderilmekte ve boru içinden görüntü alınmaya başlanmaktadır. İşinde uzman ve tecrübeli olan personel bu görüntüleri yorumlamakta ve kaçağın yerini tam olarak bulmaktadır. Daha sonrada gereken tamirat yapılmaktadır.

06 Şubat 2018
3.008 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN