Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

çatıdan akan suyun yerini bulma

çatıdan akan suyun yerini bulma

Çatıdan akan suyun yerini bulma için termal kameralı cihazlarımızla terasta sızan yeri tespit ediyoruz. Çözüm Tesisat yapılarda meydana gelen su kaçaklarını tespit edip tamir işlemlerini garantili olarak yapmaktadır.

Çatıdan neden su sızar veya nereden su sızabilir ? Derz boşluğu olabilir , pimaş boruları yağmur giderlerinden de meydana gelebilir. Bu tür sorunun çözümü için bizi arayıp bilgi almanız yeterlidir.

Çatıda Su Sızan Yeri Bulan Tesisat Firması

Kış aylarında son katta yaşayanların en çok sorun yaşadığı konulardan birisi çatıdan suyun akmasıdır. Yağmur sularının birikmesi ve çatı zemini içerisinde ilerlemesi ile su bir yerden dışarı çıkarak kendini belli etmeye başlar. Kaçak noktası çatı içerisinde olduğu için bu kaçağın yerinin belirlenmesi oldukça zor gibi görülebilir. Ama çatıdan akan suyun yerini bulma işlemi için kullandığımız cihazlar bizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.

Çatıdan akan suyun yerini bulma işlemi sırasında öncelikle suyun aktığı yer incelenir. Bu suyun çatı içerisindeki giderlerden mi geldiği veya yağmur sularının çatıda birikerek zemin içerisinde ilerlemesi ile mi olmaktadır öncelikle bu anlaşılmalıdır. Bunun içinde önce çatıdaki gider boruları incelenebilir. Bu gider boruları içerisinde herhangi bir delik noktası var mı veya tıkalı bir yer var mı bunlar bulunmaya çalışılır. Bunun için de dinleme cihazları kullanılır. Dinleme cihazları ile çatı üzerindeki gider borularından dışarı çıkan suyun oluşturduğu ses dinlenerek kaçak noktası bulunur. Bu kaçak noktası bulunduktan sonra ise kaçağın olduğu yer tamir edilir ve sorun ortadan kaldırılır. Eğer burada herhangi bir kaçak noktası yok ise işte o zaman çatı zeminin incelenmesi gerekir. Çünkü muhtemelen yağmur sularının birikmesi sonucu zemin içerisinde biriken su yapı içerisinde ilerleyerek evin tavanından damlama yapmaktadır. Çatı içerisinde kullanılan izolasyonun kaliteli olmaması veya zaman içerisinde yıpranması nedeniyle görevini yerine getirememesi sonucu sular çatıdan akarak tavana ulaşır. İşte bu durumda da yapılması gereken çatı izolasyonunun yenilenmesidir. Bunun içinde en iyi izolasyon malzemeleri kullanılarak çatıda yenileme işlemi yapılır.

Tesisat firmamız ev ve iş yerlerinde su tesisatında yaşanan kaçak sorunlarını bulup çözdüğü gibi çatıdan akan suyun yerini bulma konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır. Çatıdan akan suyun yerini bulma işlemi içinde yine elimizde bulunan kaçak noktalarını tespit etmek için kullandığımız dinleme cihazlarını kullanmaktayız. Bu cihazlar sayesinde kaçak noktalarını kısa sürede bularak sorunu ortadan kaldırmaktayız. Evinizde yaşadığınız çatıdan gelen su akmalarının yerini bulmak için firmamıza ulaşarak bizden yardım isteyebilirsiniz.

26 Ocak 2017
5.287 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN