Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

Bir tesisatçıda olması gereken özellikler

Bir tesisatçıda olması gereken özellikler

Bir tesisatçıda olması gereken özellikler pek fazla sayılmaz bu özellikler beden bakımından güçlü, görme, duyma, koku alma, renk körlüğü ve alerjik bir hastalığı olmaması gerekir. El becerilerinin iyi olması ve ellerini iyi kullanabilmesi gerekir. Tesisatçılar açık ve kapalı alanlarda ama genellikle bina içlerinde ve inşaatlarda çalışırlar. Çalışma ortamı binanın herhangi bir yeri olabilir. Çalışırken normal olarak çevrelerini biraz kirletiyor olabilirler. Mesleki eğitimini aldıktan sonra kamu ve özel sektörde çalışabilirler ve iş bulma olanakları çoktur. Kadınları bu meslekte görmek pek mümkün değildir. Mesleki eğitimlerini de yeterli başvuru olması durumunda “Gaz ve Tesisat Teknolojisi” alanı “Isıtma ve Sıhhi Tesisatçılık” dalında verilen eğitimlerini alarak kamu ve özel sektörde çalışmaya başlayabilirler. Fakat bununda bir koşullu var tabi tesisat mesleki eğitimini almak için gereken koşullar şunlardır:
Çıraklık eğitimine başlayabilmek için;
– En az ilköğretim okulu mezunu olmak,
– 14 yaşını doldurmuş olmak,
– Bünyesi ve sağlık durumu gireceği mesleğin gerektirdiği işleri yapmaya uygun olmak,
– Eğitim görmek istediği meslekte bir işyeri sahibi ile çıraklık sözleşmesi imzalamak gereklidir.
Meslek Liselerine giriş koşulları;
– İlköğretim okulu mezunu olmak,
– Meslek liselerine giriş koşullarını taşımak gerekmektedir.
İşte bu gibi bedensel özellikleriniz varsa ve çıraklık eğitimine başlayabilmek için yukarıda saydığımız koşullara sahip iseniz sizler de birer tesisatçı olabilirsiniz.

17 Nisan 2017
3.377 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN