Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

cihazla boruların nereden geçtiğini bulma

cihazla boruların nereden geçtiğini bulma

Cihazla boruların nereden geçtiğini bulma için termal kamera ve gider içi görüntüleme cihazları kullanmaktayız. Çözüm Tesisat İstanbul genelinde profesyonel olarak su tesisatında yaşanan problemleri gidermektedir.

Tesisat borusunun nerden geçtiğini bulmak için kesinlikle kamera cihazlardan faydalanılması gerekir. Tesisata sıcak su verirlir ve termal kamera ile kontrol edilir.

Cihazla Boru Yerini Tepit Etme

Cihazla boruların nereden geçtiğini bulma petekteki kirli suyun parkeye akması problemi için petekleri kapatabilecek ilaçlı ürün kullanımını yapabilir. Elbette her petekte bu ürün kullanılmaz. Sızdırdığından emin olmak gerekir. Metalleri kısa bir sınava sokarız. Termal kamera ile peteklerde analizin yapılması ilk aşama olabilir. Sızma problemi olan peteklerde su kaçağı bulan firmalar, ustalarımız sıcak suyun geçemediği ve ısınamayan peteklerden tutun da suyun damladığı peteklere kadar geniş bir su arıza tespiti yapar. Kenar kısmından hortum ile ilacı ekler ve sızma boyutunun ne derece düzeldiğine bakarız.

Kameralı cihazla boruların nereden geçtiğini bulma çoklu sensör kullanımları, yanıltıcı sesleri engelleyici filtrelere sahip olan ses detektörleri kullanır. Yani yalnızca tesisattan gelen sesleri dinleyerek su kaçağı bulan tesisatçı uzmanlarımız yardımcı olmaktadır. Ses dalgalarının toplanacağı yüzeylerde mikrofon başlığının gezdirilmesi sağlanır. Su sesleri farklıdır. Metal veya plastikler olsun belirtileri biraz değişken olacaktır. Fayansın 10-20 cm altına döşenmesi keza öyledir. Alınacak ses düzeylerinde artış yapılarak net duyulması sağlanırken tesisattan akan suların alt kata su kaçağı yapması ve ıslatmasına sebep olan boru sistemleri bile hemen bulunabilir. Önlemlerin alınması ile işlemler sürdürülecektir.

Cihazla boruların nereden geçtiğini bulma lağım suyunun nereye aktığını bulma işlemini yapabilir. Günümüzde lağım sularını takip etmek için kullanılan kameralı su kaçağı tespiti sistemleri geliştirilmiştir. Küvet giderinde su sızıntısı tamiri, yenileme ve boru parçasında onarım dahil gider içi kılavuz kameralar ile oradaki tüm sorunları bulabiliriz. Hatta onarım haricinde küvet giderlerini temizlemek için su püskürtme başlıkları ile giderdeki tıkanma için de çözüm sunabiliriz. Herhangi sıhhi kanal içinde bu işlemler uygulanabilir.

30 Aralık 2016
2.504 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN