Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

alt daireye akan suyun yerini bulma

alt daireye akan suyun yerini bulma

Alt daireye akan suyun yerini bulma için kameralı sistem cihazlarla nokta atışı su kaçağı yer tespiti ve tamiri yapıyoruz İstanbul geneli servis veriyoruz. Çözüm Tesisat İstanbul genelinde su kaçağının yeri kameralı cihazlarla tespit edilir.

Alt daireye akan suyun yerini bulma nasıl yapılır ? Alt komşunun tavanında herhangi bir tadilat işlemi yapılması gerek mi? Bu sorular tesisat sorunu yaşayan ve alt katın tavanından akan su nedeniyle komşusu ile sorun yaşamış olan ev sahiplerinin en çok merak ettiği konulardır. İşte bu soruların cevabını sizlere vermeye çalışalım.

Alt Daireye Su Sızıntısı Var

Evinizde bulunan tesisatın yıpranması ve zaman içerisinde eskimesi ile borularda çatlamalar veya delinmeler olabilir. Buralardan sızan sularda bazen evinizin zemininden dışarı çıkarken bazen de alt komşunuzun tavanından dışarı çıkar. Tavanda oluşan küçük sararmalar zaman içerisinde sızan su kesilmedikçe giderek büyür ve tavanda kötü bir görüntü oluşur. Bir süre sonra da tavandaki sıvalar dökülmeye başlar. İşte bu durum yaşanmadan, komşunuz ile sorun yaşamadan en başında su kaçağı tespiti yaptırmalısınız.

Alt daireye akan suyun yerini bulmak için evinize gelen firma yetkililerimiz sizin evinizde bulunan tesisat borularını incelerler. Bunun içinde dinleme cihazı, kamera, özel termal kamera ve test pompalarını kullanır. Öncelikle dinleme cihazları ile temiz su borularının geçtiği zemin ve duvarlardaki tesisat dinlenerek kaçak noktalarının oluşturduğu sesler duyulmaya çalışılır. Daha sonra pis atık su boruları içerisindeki kaçak noktalarını bulmak için banyo, lavabo, klozet, çamaşır makinası gideri gibi noktalardan kablo ucuna yerleştirilmiş olan kamera tesisat içerisine gönderilir. Buradan alınan görüntüler izlenerek kaçak noktası belirlenir. Özel termal kameralarda sıcak su borularından çıkan suyun oluşturduğu izlerin görüntülenmesini sağlar. Test pompaları ise borular içerisinden geçmesi gereken suyun basıncının ölçülmesini sağlar. Suyun basıncının az olması kaçak durumunun olduğunu gösterebilir.

Firma çalışanlarımız bu aletleri kullanarak kaçak tespit çalışmalarını sizin evinizdeki tesisat üzerinde yapar. Alt komşunuzun tavanında yapılması gereken herhangi bir işle yoktur. Sizin evinizde yapılan kaçak tespit çalışmalarında ise herhangi bir kırıp dökme işlemi yapılmadan cihazlar yardımı ile kaçak noktaları tespit edildiği için ev içerisinde yaşayanlar rahatsız olmadığı gibi alt kat komşunuzda bu tadilat sürecinden rahatsız olmaz. Kullanılan cihazlar yardımı ile kısa sürede sesiz bir şekilde kaçak tespiti yapılabilir.

Bu yazıya puan ver
Sending
User Review
0 (0 votes)
23 Mart 2017
3.624 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN