Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

Kırmadan su kaçağı tamiri

Kırmadan su kaçağı tamiri

Kırmadan su kaçağı tamirini birçok tesisatçının söyleminden duymuş olabilirsiniz. Ama böyle bir şeyi duyduğunuzda güvenmekte zorlanabilirsiniz bunda da tabii ki haklısınız. Öncelikle sizin için kırmadan su kaçağı tamirinin nasıl yapıldığına dair bir açıklama yapalım ondan sonra güvenilirliğini konuşalım.

KIRMADAN SU KAÇAĞI TAMİRİ GÜVENİLİR BİR İŞLEMİDİR

Kırmadan su kaçağı tamiri temiz su boruları ve kalorifer tesisatında uygulanan bir işlemdir. Temiz su boruları veya kalorifer sistemindeki su borularında oluşan kaçakları belirlemek için öncelikle kırmadan su kaçağı tespiti yapmak gerekir. Bunun için de dinleme cihazları kullanılır. Kullanılan bu dinleme cihazları en ufak seslerin bile rahatlıkla duyulmasını sağlar. Düşünün tesisat betonun içerisinde ama bu cihaz tesisat içerisinde var olan her bir su kaçağı noktasını kolaylıkla tespit edebilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra sıra geldi su kaçağının kırmadan tamir edilmesi işlemine. İşte bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Eğer kaçağa neden olan delik oldukça küçük bir nokta ise işte o zaman kırmadan su kaçağı tamiri yapılabilir. Ama büyük bir delik var ise işte o zaman kesinlikle bu işlem uygulanmaz. Boru tamamen değiştirilir. Oldukça küçük bir delik olduğunda ise kullanılan kimyasal ilaç ile bu delik kapatılabilir. Tesisat borusu içerisine verilen kimyasal ilaç deliğin olduğu noktada hava ile temas edince buraya yapışır. Burada kalan bu kimyasalın kuruması için su kesilir ve bir gün boyunca temiz su borusu kullanılmaz. Bir gün sonra ise tesisat firması yetkilileri gelerek yapılan bu işlemi tekrar kontrol eder. Eğer herhangi bir kaçak durumu yok ise sorun bu şekilde çözümlenmiş olur. Ama bu kimyasal ilaç deliği kapatmadıysa işte o zaman fayanslar kırılarak bu sefer boru değiştirilir.

Kırmadan su kaçağı tamiri için uygulanan bu yöntem oldukça kalıcı olan ve güvenilir bir yöntemdir. Kullanılan kimyasal ilacın ise herhangi bir zararı yoktur. İsterseniz tesisat firması yetkililerinden ilacın ne olduğuna dair bilgiler alabilirsiniz ve onların bu işlemi yapmaları için gerekli yetkilerinin olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Kullanılan kimyasal suya karışmadığı için hiçbir yan etkisi kesinlikle yoktur. Ama yine de içiniz rahat etmez ise Çözüm tesisat firması yetkililerinden bu işlemi uygulamaları yerine sorunu çözmek için başka yöntemler uygulamalarını isteyebilirsiniz.

09 Ekim 2017
3.031 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN