Avrupa Yakası : 0212 544 36 75 Anadolu Yakası : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79 Numaraların üstüne tıklayarak arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz}

fayans altı su kaçağı nasıl belli olur

fayans altı su kaçağı nasıl belli olur

Fayans altı su kaçağı nasıl belli olur ? kırmadan dökmeden termal kameralı beton altı görüntüleme ve akustik dinleme cihazları ile arıza tespiti yapıyoruz. Çözüm Tesisat İstanbul genelinde servis hizmeti vermektedir.

Evinizde veya işyerinizdeki tesisatınızda su kaçağının olduğuna dair şüpheleriniz var ise dikkat etmeniz gereken bazı küçük detaylar ile gerçekten böyle bir şeyin olup olmadığını anlayabilirsiniz. Fayans altı su kaçağı nasıl belli olur şimdi yazımızda inceleyeceğiz.

Fayans Altı Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağının olduğundan şüphelendiğiniz de ilk olarak su kaçağı tespiti için su vanasını kapatın. Su vanasını kapattığınız halde su sayacı dönmeye devam ediyor ise şu kaçağının olduğundan şüphelenebilirsiniz. Bunun dışında alt komşunuz eğer tavanda sararmaların olduğunu tavanın sıvasının döküldüğünü söylüyor ise bu da su kaçağının olduğunu gösteren bir durumdur. Bunlar dışında su kaçağının olduğu yer banyo veya mutfak nerede su kaçağı var ise oradaki duvarlarda nemlenme ve sararmalar olabilir. Fayansların arasında nemlenmeden dolayı kararmalar olabilir. Ayrıca su kaçağı lavabonun altında veya gider borusunda ise işte o zaman ortalığa kötü bir koku yayılır ve su kaçağının olduğunu fark etmeniz mümkün olur. İşte fayans altı su kaçağı nasıl belli olur söyleyelim. Su kaçağı tespiti sadece bu belirtiler ile anlaşılır. Ama bunun dışında bazen su kaçağı kendini belli etmez. Bu durumda su kaçağını anlamanın tek yolu ise faturanın her zamankinden fazla gelmesidir. İşte bu tür sorunları yaşıyorsanız su kaçağı bulma konusunda yardım almanız gerekir. Su kaçağını siz kendiniz kesinlikle anlayamaz ve çözemezsiniz. Su kaçağını kendi yöntemleriniz ile bulup çözebileceğiniz düşünüyorsanız böyle bir şeye kesinlikle kalkışmayın. Çünkü istemeden tesisat sistemine daha çok zarar verebilirsiniz.

Fayans altı su kaçağı bulma işlemi aslında kolaylıkla yapabilen oldukça basit bir iştir. Tabi işi uzman kişiler yapıyor ise oldukça basittir. Ama siz mahallenizde yer alan bir tesisatçıyı çağırıp su kaçağını eski yöntemler ile bulmasını isterseniz o zaman üç beş gün süren bir inşaat işi halini alır. Su kaçağı bulma konusunda deneyimli personeli ve gerekli ekipmanları bulunan bir tesisat firması ile görüşmeniz her zaman sizin yararınıza olacaktır. Çünkü kullanılan kameralar ve dinleme cihazları ile evinizde veya iş yerinizdeki tesisatta olan su kaçağı kısa sürede tespit edilebilir. Fayans altı su kaçağı nasıl belli olur için bu tür ekipmanların kullanıldığını duyanlar ilk başlarda buna şaşırsalar da bu ekipmanlar yardımıyla su kaçağı tespiti kısa sürede yapılıp sorun kısa sürede giderilmektedir.

28 Aralık 2016
3.107 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN